Naujausi įrašai

Perlų gidas: jų reikšmė, rūšys, vertė ir viskas ką turite žinoti

Tikriausiai visi žinome, kaip atrodo perlai ir esame girdėję, jog šie brangakmeniai yra nepavaldūs laikui ir neišeinantys iš mados. Tačiau ką iš tikrųjų vertėtų žinoti apie perlus ir kaip išsirinkti sau tinkamiausius? Gera žinia ta, jog jų gausa ir įvairovė leidžia kiekvienam atrasti tokį papuošalą su perlais, kuris džiugins jus amžinai. Tad jeigu svarstote apie papuošalų su perlais įsigijimą, tai šis straipsnis būtent Jums!

Kokią reikšmę turi perlai?

Nuo senų laikų manoma, jog perlai turi energetinių savybių ir suteikia išminties, dvasinės ramybės, apsaugo ir netgi gydo žmogų.

Senovės Romoje perlai reiškė turtą ir socialinę padėtį, o graikai tuo tarpu perlus laikė svarbiausiu meilės ir santuokos simboliu. Pastaroji simbolinė reikšmė yra išlikusi ir mūsų  dienomis, todėl neretai galima pamatyti nuotaką pasipuošusią baltų perlų vėriniu savo ypatingąją dieną.

Dažnai, nustatant perlų reikšmę reikėtų atkreipti dėmesį ir į jų spalvą:

 • balti perlai simbolizuoja tyrumą ir nekaltumą; 

 • melsvi – tikėjimą ir nuoširdumą;

 • rožiniai – meilę ir romantiką;

 • juodi – jėgą ir prabangą;

 • geltoni – džiaugsmą ir laimę;

 • žalsvi – augimą, naują pradžią.

Kaip susiformuoja perlas?

Tai yra vienintelis pasaulyje brangakmenis, kuris formuojasi gyvo organizmo – moliusko, viduje. Kai svetimkūnis, pavyzdžiui, maža smėlio smiltelė, patenka į jo vidų, apsisaugodamas, šis padengia dirgiklį daugybe perlamutro sluoksnių. Perlamutras taip pat yra medžiaga, suteikianti perlams jų nuostabaus blizgesio. Perlas auga nuo šešių mėnesių iki ketverių metų (priklausomai nuo rūšies).

Kaip klasifikuojami perlai?

Natūralūs perlai

Natūralūs perlai itin reti dėl kelių priežasčių. Pirma, laukinėje gamtoje tik vienas iš 10 000 moliuskų išaugina perlą. Be to, per visą istoriją buvo surinkta tiek daug laukinių moliuskų, kad jų populiacija labai sumažėjo arba, kai kurių ekspertų nuomone, beveik išnyko.

Kultivuoti perlai 

Kultivuoti perlai atsirado mažėjant moliuskų populiacijai ir didėjant pasaulinei paklausai. Šių perlų auginimo procesas skiriasi tuo, kad dirgiklis į moliuską yra implantuojamas specialiai, žmogaus pagalba. Beveik visi šiandien rinkoje parduodami perlai yra kultivuoti.

Kokios yra perlų rūšys?

Akoja jūriniai perlai

Japonijos ir Kinijos vandenyse auginami perlai. Jų dydis svyruoja nuo 2 mm iki 10 mm, paprastai jie yra baltos arba kreminės spalvos ir apvalios formos.

Pietų jūros perlai

Jie auginami Australijoje, Indonezijoje ir Filipinuose ir yra didžiausi iš visų perlų. Jų dydis svyruoja nuo 9 mm iki 20 mm, o natūrali spalva gali būti balta, kreminė arba auksinė.

Taičio perlai

Įdomu tai, kad jie ne tik iš Taičio - jie auginami keliose Prancūzijos Polinezijos salose, įskaitant Taitį. Įprastas jų dydis svyruoja nuo 8 iki 16 mm. Šie natūraliai spalvoti perlai bendrai vadinami juodaisiais perlais, tačiau jų spalvos būna pilkos, mėlynos, žalios ir violetinės.

Gėlųjų vandenų perlai

Dar kitaip vadinami upiniais, auginami gėlavandeniuose ežeruose, upėse ir tvenkiniuose, daugiausia Kinijoje. Nors daugelis jų yra balti ir savo forma bei dydžiu primena Akojos perlus, jie gali būti įvairių formų ir pastelinių spalvų. Daugelyje upinių perlų nėra branduolio - tik audinio gabalėlis, todėl jie turi storesnį perlamutro sluoksnį nei Akojos perlai. 

Kokia yra perlų vertė?              

Yra 6 svarbūs veiksniai, lemiantys bendrą natūralaus ar kultivuoto perlo vertę:
 • Perlų tipas - Pietų jūros perlai yra vertingiausi;

 • Perlų dydis - didesni perlai yra vertingesni už mažesnius;

 • Perlų spalva - šie brangakmeniai būna įvairių spalvų;

 • Perlo forma - kuo perlas apvalesnis, tuo jis vertingesnis;

 • Perlo blizgesys - kad perlas būtų vertingas, jis turi blizgėti;

 • Perlo paviršiaus kokybė - kuo daugiau perlo paviršiuje yra dėmių, tuo mažiau jis vertingas. 

Klasikinis baltųjų perlų vėrinys gali kainuoti nuo kelių šimtų eurų (dažniausiai tai upinių perlų rūšys) iki daugiau kaip 10 000 eurų  (Akoja ir Pietų jūros perlai). 
Tiek perlų forma, tiek dydis yra labai svarbūs nustatant vėrinio kainą, todėl labai didelis Pietų jūros perlų vėrinys gali būti įvertintas daugiau nei 100 000 eurų. 

Kaip prižiūrėti perlus?

Kosmetikos priemonėse, apsauginiuose kremuose nuo saulės, kvepaluose ir plaukų lake yra cheminių medžiagų, kurios gali labai sumažinti perlų blizgesį. Geriausia juos užsidėti praėjus bent 30 minučių po to, kai naudojate bet kokias asmeninės priežiūros priemones.

Valyti perlus reikėtų  drėgna, minkšta šluoste ir laikyti minkštame medžiaginiame maišelyje arba papuošalų dėžutėje su minkštu pamušalu.

Kaip išsirinkti perlus?

Renkantis papuošalus iš perlų reikėtų atsižvelgti į jūsų asmeninius poreikius bei norus. Indivi parduotuvėje rasite klasikinių upinių perlų vėrinių, apyrankių, skirtingų pakabukų, auskarų ir žiedų. Taip pat siūlome perlų papuošalus su deimantais, nes šie du brangakmeniai puikiai dera tarpusavyje. 

Indivi salone galite išsirinkti išskirtinį, tik jums sukurtą papuošalą, kuris niekada neišeis iš mados ir džiugins Jus daugybę metų!

Paskelbta: Apie perlus

Palikite komentarą