Akmenys pagal gimimo mėnesį

Ar žinojote, koks akmuo labiausiai tinka Jums ar Jūsų artimiesiems? Visus atsakymus rasite pagal mėnesį, kurį gimėte. Jeigu ieško Granatas yra tradicinis sausio mėnesį gimusių žmonių akmuo. Jo prabangi burgundiška spalva ir ugninga išvaizda puošia juvelyrinius gaminius jau daugiau kaip 5 tūkstančius metų. Aukštos kokybės granatas pasižymi skaidrumu ir ryškiomis, sodriomis spalvomis.te tobulos dovanos mylimam žmogui, parinkite papuošalą su tokiu akmeniu, kuris atitinka gimtadienio datą.

 • SAUSIS – Granatas Granatas yra tradicinis sausio mėnesį gimusių žmonių akmuo. Jo prabangi burgundiška spalva ir ugninga išvaizda puošia juvelyrinius gaminius jau daugiau kaip 5 tūkstančius metų. Aukštos kokybės granatas pasižymi skaidrumu ir ryškiomis, sodriomis spalvomis.
 • VASARIS – Ametistas Nuostabus purpurinis ametistas idealiai tinka tiems, kurie gimtadienį švenčią vasarį. Ametistai senovėje puošė prabangiausias karališkąsias karūnas, tačiau ir iki šių dienų vis dar išlieka populiarūs dėl savo grožio ir nepakartojamo atspalvio.
 • KOVAS – Akvamarinas Jei gimėte kovo mėnesį, Jūsų papuošalų grožiui išryškinti puikiai tiks akvamarinas. Šviesiai melsvi ir žalsvi akvamarinai ilgą laiką buvo siejami su vandeniu ir ypač tausojami jūrininkų. Aukštos kokybės akvamarinai yra ryškių spalvų ir lengvų tonų.
 • BALANDIS – Deimantas Nuostabieji ir prabangūs deimantai idealiai tinkami tiems, kurie gimė balandžio mėnesį. Tobulas deimantų spindesys ir žėrėjimas puošia ne vieną juvelyrikos dirbinį, suteikdamas jam subtilios romantikos ir prabangos jausmą. Jei Jūsų akmuo yra deimantas, jį greičiausiai gausite dovanų kaip sužadėtuvių žiedą.
 • GEGUŽĖ – Smaragdas Turtingas, sodriai žalios spalvos smaragdas – tobulas akmuo gimusiems gegužę. Per šimtmečius smaragdai buvo vertinami dėl sodrios spalvos ir grožio. Papuošalai su smaragdais atrodo itin elegantiškai ir rafinuotai.
 • BIRŽELIS – Perlai Birželio mėnesį gimtadienius švenčiantiems labiausiai tinka perlai. Perlų apyrankės ir vėriniai yra vertinami visame pasaulyje. Net ir nuotakos savo gražiausią gyvenimo dieną neretai puošiasi būtent papuošalais su perlais.
 • LIEPA – Rubinas Dėl savo ugningos raudonos spalvos rubinai traukia akį ir juvelyriniuose dirbiniuose tiesiog žaižaruoja prabanga. Šie brangakmeniai yra liepą gimusių žmonių akmuo. Kaip ir safyras, rubinas yra korundo atmaina. Nepriekaištingų parametrų rubinai yra itin reti, tačiau ryškūs, sodriai raudonos spalvos akmenys atrodo tobulai.
 • RUGPJŪTIS – Peridotas Šviesiai žalias peridotas yra rugpjūtį gimusių žmonių akmuo. Unikalios, ryškios peridoto liepsnelės suteikia gyvybės bet kokiam papuošalui ir atrodo unikaliai. Peridotai buvo itin branginami Egipte ir gabenami į Havajus prieš tūkstančius metų. Vertingi jie išliko ir iki mūsų dienų.
 • RUGSĖJIS – Safyras Safyrai, kaip ir rubinai, yra itin vertingi brangakmeniai. Tai korundo atmaina, tobulai tinkanti tiems, kurie gimė rugsėjo mėnesį. Safyrai dažniausiai būna sodriai mėlynos spalvos, tačiau galima rasti ir rožinių, geltonų, baltų, violetinių ar net žalių safyrų. Šie brangakmeniai suteikia papuošalams elegancijos ir prabangos. Nuo senų laikų safyrai laikomi karališkaisiais akmenimis – jais puošdavo skeptrus ir karūnas.
 • SPALIS – Opalas Opalas yra spalio mėnesio akmuo. Šie ugningi akmenys neretai būna kelių spalvų, kurios tarpusavyje sukuria unikalius atspalvius. Šie įvairiaspalviai akmenys suteikia papuošalams gyvybės kiekvieną kartą, kai tik į juos pažiūrite. Opalų niekada negalima valyti ultragarsinėse vonelėse.
 • LAPKRITIS – Citrinas Šių akmenų pavadinimas kilęs iš prancūzų kalbos ir reiškia citriną. Tokį pavadinimą jie gavo dėl savo spalvos. Citrinas – lapkričio mėnesio akmuo. Kaip ir ametistas, jis yra kvarco atmaina. Šiltos, spinduliuojančios citrino liepsnelės suteikia gyvumo bet kokiam papuošalui.
 • GRUODIS – Mėlynasis topazas Mėlynasis topazas yra gruodį gimusių žmonių akmuo. Šie akmenys suteikia papuošalams romantiškų mėlynų liepsnelių. Kokybiški topazai būna sodresnių spalvų ir itin skaidrūs.

Straipsnį parengė Tautėja Stasiūnaitė - INDIVI