Perlų pirkimo gidas

Perlų rūšys

Gėlavandeniai perlai turi šiltą švytėjimą, dažnai randami skirtingų formų ir dydžių. Ir dėl šių savybių, plačios spalvų gamos ir patrauklios kainos jie tapo mėgstami tiek papuošalų kūrėjų, tiek pirkėjų.  Viena gėlavandenė midija per tam tikrą laiką (nuo 6 mėnesių iki kelerių metų, priklausomai nuo midijos) gali suformuoti netgi keletą skirtingų perlų. Dėl šios priežasties gėlavandeniai perlai yra dažniau parduodami rinkoje gerokai patrauklesne kaina. Gėlavandeniai perlai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie perka savo pirmąjį perlą.

Akoya perlai yra kilę iš Japonijos. Tai buvo pirmieji  išauginti  perlai, traukiantys akį savo spindesiu. Aukštesnės klasės Akoya perlai  išlaiko  aukštas rinkos kainas, nes vienam perlui užauginti  gali prireikti nuo 10 iki 18 mėnesių. Jo dydis 1-11 mm.

Pietų jūros perlai auga Šiaurės Vakarų Australijos pakrantėje. Jų pagrindinis pranašumas - dydis. Jie yra stambesni už kitus perlus. Jų išauginama nedaug, todėl jie labiau vertinami ir yra brangesni. Dėl perlamutro storio bei tankumo labai gerai blizga, idealiai atspindi šviesą. Spalvos - nuo sidabrinės šaltos baltos spalvos iki auksinės geltonos. Dydis: 8-22 mm.
Taičio perlai. Egzotiški juodieji perlai buvo aptikti pradėjus tyrinėti salas aplink Taitį ir Polineziją. Atrasti juodieji perlai, palyginus su upiniais,  akimirksniu tapo geidžiami dėl nepakartojamo blizgesio,  dažniau susiformuojančios apvalios formos, įspūdingo dydžio bei ypatingo retumo. Taičio perlai dažnai vadinami juodais, tačiau turi platų spalvų spektrą - nuo šviesios, kreminės baltos ir pilkos iki karališkos žalios ir gilios juodos spalvos. Šie perlai tapo vienais geidžiamiausių ir brangiausių perlų pasaulyje.


Kaip išsirinkti perlus?

Kaip ir kiekvienas akmuo, perlai skiriasi forma ir spalva. INDIVI asortimente galime pasiūlyti platų pasirinkimą  baltų  apvalios formos perlų. Kiekvienas brangakmenis yra atidžiai  patikrintas, kad pasiektų pirkėjus tik aukščiausios kokybės.

Dydis 

Perlo dydis matuojamas milimetrais ir tai gali turėti įtakos bendrai jo kainai. Paprastai kuo didesnis perlas, tuo jis retesnis ir brangesnis. Tačiau tam tikri maži perlai gali būti brangesni, atsižvelgiant į kitus kokybės veiksnius.


Forma

Perlai susiformuoja natūraliai, todėl jų forma gali kisti. Kai kurie dizaineriai teikia pirmenybę netaisyklingų formų perlams, kad papuošalai būtų šiuolaikiškesni, nes yra pripažįstama, kad perlai turi būti visiškai asimetriški.

Blizgesys

Blizgesys yra bemaž svarbiausias faktorius, lemiantis perlo kokybę. Blizgesys parodo, kaip gerai perlo paviršius atspindi šviesą, jo atspindžių ryškumą, taip pat jo gebėjimą skleisti vidinį švytėjimą. Prabangūs perlai žavi kerinčiu blizgesiu, kuris patraukia akį, o prastesni perlai atrodo šiek tiek nuobodžiai.

Spalva

Šis veiksnys yra susijęs su dominuojančia perlo spalva, subtiliais tonais ir kitais sudėtingais jo paviršiaus atspalviais. Šios savybės sukuria hipnotizuojantį spalvų žaismą, kuris grakščiai atsispindi nuo perlo, suteikdamas jūsų papuošalams gilų ir išskirtinį švytėjimą.

Paviršius

Kai perlas formuojasi kriauklėje, gali būti pažeista jo paviršiaus kokybė. Patys geidžiamiausi perlai retai turi paviršinių dėmių arba jų neturi visai, todėl jie labai reti ir brangūs. INDIVI savo klientams siūlo tik tokius perlus, kurie turi labai mažai dėmių arba praktiškai jos yra nematomos.


Papuošalus su perlais galite rasti čia.