Sužadėtuvių žiedo pirkimo gidas

Nuostabi kelionė prasideda nuo sužadėtuvių žiedo, tačiau kaip rasti tobulą žiedą merginai ir neapsirikti? Štai ką Jums reikėtų žinoti renkant sužadėtuvių žiedą.

  1. Iš anksto numatykite savo biudžetą Juvelyrikos parduotuvių jūroje, kurios siūlo Jums įsigyti vieną ar kitą sužadėtuvių žiedą, lengva pasimesti. Bus lengviau, jei iš anksto nuspręsite, kiek galite išleisti tokiam pirkiniui. Nustatytų griežtų taisyklių čia nėra, kiekvienas vyras turėtų pats nuspręsti ir įvertinti savo galimybių ribas. Pavyzdžiui, JAV yra paplitusi tradicija, kad vyras sužadėtuvių žiedui išleidžia sumą, atitinkančią jo dviejų mėnesių atlyginimą. Tačiau, nepriklausomai nuo sumos, kurią skiriate šiam pirkiniui, svarbiausia turėtų būti Jūsų jausmai ir santykiai. Svarbu nepamiršti, kad kokybiškas briliantas yra puiki investicija ir, laikui bėgant, jo vertė tik didėja. Be to, per pastaruosius 5-erius metus deimantų kainos rinkoje pakilo apie 20%.
  2. Kokius papuošalus ji nešioja ir mėgsta? Ar jai patinka klasika, ar modernūs papuošalai? Ar ji dažniau renkasi laisvalaikio stilių, ar rafinuotą? Ar ji mėgsta geltoną, ar baltą auksą? Ar jos papuošalai paprasti, o gal su ornamentais? Apžiūrėję mėgstamus moters papuošalus, Jūs be vargo išrinksite tobulą sužadėtuvių žiedą. Pabandykite įsivaizduoti, kaip konkretus žiedas atrodytų ant jos piršto. Nederėtų pamiršti, kad sužadėtuvių žiedas bus nešiojamas kiekvieną dieną, todėl atsižvelkite į moters stilių ir numatykite, kokio dizaino žiedas atrodytų tinkamiausias: klasikinis – su vienu centriniu deimantu, modernus – su šoniniais briliantais ar išskirtinis – įmantrių formų.
  3. Kaip išrinkti briliantą? Yra keturi deimanto vertinimo kriterijai, kurie lemia deimanto vertę. Šis standartas yra naudojamas viso pasaulio deimantų pramonėje. „4C“ klasifikacija yra tokia: briaunavimas (angl. Cut), švarumas (angl. Clarity), spalva (angl. Colour) ir karatai (angl. Carat). Todėl pirkdami žiedą su deimantu atkreipkite dėmesį į visus keturis parametrus, nuo kurių ir priklauso brilianto kaina. Atminkite, kad 90% viso žiedo vertės sudaro deimantas, todėl kuo geresnių parametrų akmenį įsigysite, tuo jis bus vertingesnis.
  4. Nuspręskite kokia deimanto forma jai tiktų Vyrauja penkios populiariausios deimantų formos: apvalus, princesės (kvadrato forma), stačiakampis, ovalas ir keturkampis. Gal ji jau nešioja kažką panašaus? Jūsų užduotis išrinkti tokį deimantą, kuriuo ji liktų sužavėta, tačiau, jei labai sunku apsispręsti, niekada neprašausite pasirinkę apvalų briliantą.
  5. Nustatykite tinkamą žiedo dydį Nežinote, kaip tai padaryti? Štai puikus būdas išsiaiškinti tinkamą žiedo dydį. Apvyniokite siūlą aplink pirštą, ant kurio bus nešiojamas sužadėtuvių žiedas, išmatuokite siūlo ilgį milimetrais ir sužinosite žiedo apskritimo ilgį. Gautas matmuo milimetrais ir bus reikiamas žiedo dydis.
  6. Ant kurio piršto užmauti žiedą? Paprasčiausiai reikėtų žiūrėti, ant kurios rankos merginai patogiau nešioti žiedą. Visgi jau nuo senų laikų manoma, kad sužadėtuvių žiedą reikia užmauti būtent ant kairės rankos bevardžio piršto. Dar senovės egiptiečiai tikėjo, šiame piršte esant veną, kuri keliauja tiesiai į širdį, todėl yra manoma, kad vyras, gavęs pasižadėjimą už jo tekėti ir sužadėtuvių žiedą užmovęs būtent ant kairės rankos bevardžio piršto, yra užtikrintas, kad nuo žiedo į merginos širdį siunčiami meilės signalai neleidžia jai „žvalgytis į kitus“.
  7. Ko reikalauti iš pardavėjo perkant sužadėtuvių žiedą? Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus visi juvelyriniai gaminiai, parduodami Lietuvoje, privalo turėti Lietuvos prabavimo rūmų išduotą sertifikatą, kuris patvirtina deimanto autentiškumą ir aukso prabą. Todėl, pirkdami sužadėtuvių žiedą su briliantu, atkreipkite dėmesį, ar jis yra sertifikuotas Lietuvos prabavimo rūmuose. Kai kurios prabangių papuošalų parduotuvės papildomai suteikia ir tarptautinius sertifikatus, kuriuos išduoda pasaulyje įvertintos laboratorijos, tokios kaip IGI, GIA ir kitos. Briliantai su sertifikatais visada yra vertingesni nei nesertifikuoti akmenys. Sertifikatas, išduotas žinomos laboratorijos bus pripažintas visų gemologų. Lietuvoje briliantus su tarptautinių laboratorijų sertifikatais galima įsigyti tik nedaugelyje parduotuvių. Viena iš jų – indivi.lt. Taigi dabar beliko išrinkti tobulą amžinos meilės ir laimės simbolį, kuris puoš Jūsų merginos ranką.