Naujausi įrašai

Ką verta žinoti renkantis vestuvinius žiedus – 2 dalis

METALO PASIRINKIMAS

Renkantis vestuvinius žiedus bene svarbiausias pasirinkimas yra metalas. Reikėtų apsispręsti iš kokio metalo bus gaminami jūsų vestuviniai žiedai ir kokios spalvos.

AUKSO PRABOS

Vestuviniai žiedai paprastai gaminami iš aukso. Aukso vertę lemia aukso praba, o praba yra skaičius, kuris parodo kiek gryno aukso yra lydynyje. Aukso praba gali būti 375, 500, 585, 750, 800, 875, 900 ir pati aukščiausia 999,99. Lietuvoje dažniausiai gaminama iš 585 arba 750 aukso prabos.

Atminkite, kad kuo aukštesnė aukso praba, tuo lydynyje daugiau aukso, o pats auksas kaip metalas yra minkštas, todėl žiedai iš aukštesnės prabos labiau braižosi. Tačiau tai nereiškia, kad kažkuri praba yra blogesnė, žiedų paviršius vistiek susibraižys savaitė anksčiau ar savaitė vėliau, taigi vieningai teigti, jog kažkuri praba yra prastesnė – negalima.

Įsidėmėkite, kad aukso spalva kainai įtakos nedaro, kainą įtakoja tik praba, kuo aukštesnė, tuo žiedai brangesni ir spalva intensyvesnė. Tačiau tai galioja tik raudonam ir geltonam auksui, balto aukso žiedam vizualaus skirtumo nėra ar aukso praba 585 ar 750, kadangi jie yra radžiuoti vadinasi jų paviršius padengtas rodžiu ir todėl jie įgauna ledo baltumo spalvą.

AUKSO SPALVOS

Pagrindinės aukso spalvos yra;

  • geltona,
  • raudona
  • balta

Natūralus gamtoje randamas auksas yra geltonas.

*Tam , kad išgauti raudono aukso spalvą juvelyrai maišo didesnę dalį vario ir sidabro

*Kad išgauti baltą spalvą, maišoma didesnė dalis sidabro ir varis.

Tačiau auksas gali būti ir rožinis, dabar jis labiau madingas užsienyje, bet po truputėlį ateina ir į Lietuvą, taip pat auksas gali būti ir žalsvai geltonas, ir  įvairaus atspalvio raudonas, ir šampano baltumo, viskas priklauso nuo priemaišų santykio.

Vestuviniai žiedai „Miami“

KOKIĄ AUKSO SPALVĄ PASIRINKTI

Rinkitės tą, kuri artimesnė jūsų skoniui, tačiau žinokite, kad visus žiedus kas metus ar du reikėtų atnešti juvelyrui atnaujinti, jeigu norite, kad jie atrodytų taip pat gražiai, kaip ir tą dieną kai užsidėjote juos pirmą kartą. Balto radžiuoto aukso žiedus reikės atnaujinti kiek dažniau, nes rodis per tam tikrą laiko tarpą nusitrina ir žiedai įgauna šampaninio aukso spalvą, jeigu norite, kad jie atrodytų ir vėl ledo baltumo, juvelyras nesunkiai juos atnaujins ir tai kainuos tikrai nebrangiai, INDIVI salone tai kainuoja apie 15eur.

Vestuviniai žiedai nebūtinai turi derėti prie kitų Jūsų nešiojamų papuošalų, kadangi vestuviniai žiedai, pirmiausia, yra simbolis ir tik paskui papuošalas. Jeigu nerandate poroje bendro sprendimo kokią aukso spalvą pasirinkti, rinkitės žiedus skirtingų spalvų, jie nebūtinai turi būti identiški.

PLATINA

Vestuviniai žiedai gali būti gaminami nebūtinai iš aukso, dar vienas populiarus metalas vestuvinių žiedų gamyboje yra platina. Vestuviniai žiedai iš šio metalo yra bene dvigubai brangesni, nors platinos kaina biržoje jau susilygino su aukso, kaina, tiesiog žiedai iš platinos yra brangesni dėl sudėtingos gamybos ir didesnio svorio. Reikalingi specialūs įrankiai, aukšta lydymo temperatūra, platina sunkiau poliruojama, todėl juvelyras sugaišta daugiau laiko. Taip pat žiedai iš platinos sveria beveik du kartus daugiau nei žiedai iš aukso, kadangi platinos praba yra didesnė, todėl ir platininių žiedų kaina išauga bene dvigubai.

Straipsnį parengė Indivi papuošalų ekspertė Tautėja Stasiūnaitė

Paskelbta: Vestuviniai žiedai

Palikite komentarą