Briaunavimas

Briaunavimas atsako už tai, kiek spindi ir žaižaruoja briliantas, kiek šviesos jis pagauna ir gali atiduoti. Kai kurie ekspertai mano, kad briaunavimas yra vienas pagrindinių parametrų, kurie lemia brilianto grožį. Nustatant briaunavimo tipą yra vertinama eilė faktorių. Briaunavimo kokybę dažnai gali nustatyti tik ekspertai. Tik apvalūs briliantai turi skirstymą pagal briaunavimo tipus, kitos formos (kriaušė, markizė, princesė ir t.t.) tokio oficialaus paskirstymo neturi, tačiau INDIVI brangakmenių ekspertai gali apytiksliai pasakyti kitų formų deimantų briaunavimo kokybę.

Idealus briaunavimas (angl. Ideal/Excellent cut).  Idealaus briaunavimo briliantai idealiai atspindi visą šviesą, kuri patenka į brangakmenį.

Labai geras briaunavimas (angl. Very Good cut). Tokie briliantai atspindi beveik tiek pat šviesos, kiek idealaus pjūvio. Kartais skirtumas tarp idealaus ir labai gero briaunavimo briliantų yra sunkiai ekspertų pastebimas.

Geras briaunavimas (angl. Good cut). Šio briaunavimo briliantai gerai atspindi šviesą, bet turi mažiau žaižaravimo nei labai gero ir idealaus briaunavimo brangakmeniai.  

Vidutinis briaunavimas (angl. Fair cut).  Vidutinio briaunavimo briliantas atspindi kur kas mažiau šviesos nei gerai briaunuotas. Šalia lyginant idealaus ir vidutinio briaunavimo briliantus, spindesio skirtumas yra dažnai gana pastebimas.

Blogas briaunavimas (angl. Poor cut). Šio briaunavimo briliantai blogai atspindi šviesą ir mažai švyti.