Platina

Renkantis juvelyrinį gaminį svarbiausia pasirinkti metalą, iš kurio jis bus gaminamas. Lietuvoje populiariausiu metalu vis dar išlieka auksas, tačiau kuo toliau, tuo dažniau žmonės renkasi platiną. Jeigu ir Jūs susidomėjote šiuo metalu, pateikiame naudingos informacijos apie platiną.

Istorija

Platinai vardą davė ispanų konkistadorai, kurie XVI a. viduryje pirmą kartą pamatė metalą Kolumbijoje ir jis jiems išoriškai pasirodė panašus į sidabrą (ispaniškai „plata“). Platina pažodžiui reiškia „mažasis sidabras“. Ilgą laiką platina kainavo perpus pigiau už sidabrą, bet mūsų dienomis platina laikoma vienu iš brangiausių tauriųjų metalų.

Simbolika

Platina simbolizuoja meilę,  ištvermę ir ilgalaikius santykius, nes platina, kaip ir deimantas su laiku nepraranda savo vertės ir išvaizdos. Jei išlydytumėte visą platiną, kuri kada nors buvo atrasta pasaulyje ir supiltumėte ją į baseiną, vargu ar pasiektumėte jos lygį iki savo kulkšnių. Taigi platina yra tokia reta ir unikali, kaip ir Jūsų amžini poros santykiai.

INDIVI gaminiai iš platinos

Platinai reikalinga itin aukšta lydymosi temperatūra  1 768 °C, todėl mažai juvelyrų Lietuvoje gali pasiūlyti Jums gaminius iš platinos. Galime pasidžiaugti, jog INDIVI juvelyrai jau ne vienerius metus daro gaminius su šiuo metalu, todėl galime Jums pasiūlyti didesnę juvelyrinių gaminių įvairovę iš įvairių metalų, ne tik aukso. Platina yra gražus sidabriškai baltas metalas, nesioksiduoja, ilgainiui nekeičia savo spalvos, todėl jeigu norite papuošalų iš balto metalo, rinkitės platiną, nes baltas auksas yra paradžiuotas, todėl su laiku nusitrina ir tampa gelsvesnis, tuo tarpu platina visada išlieka tokia pat balta, kaip ir pirmą kartą kai užsidedate papuošalą.

Paplitimas

Didžiausia platinos dalis randama Pietų Afrikos Respublikoje. Ši šalis yra didžiausia platinos tiekėja pasaulyje, jai tenka apie 73% pasaulinės šio metalo gavybos. Platinos taip pat nemažai randama ir Rusijoje.

Vertė ir prabos

Platinos prabos Lietuvoje yra 850, 900, 950, 999. Praba yra skaičius, kuris parodo kiek gryno metalo yra lydinyje, todėl nors ir platinos kaina šiai dienai yra žemesnė nei aukso, tačiau grynos platinos lydinyje yra daugiau, nei gryno aukso lydinyje. Aukso prabos Lietuvoje yra 375, 585, 750, 916, 999.

Populiariausia platinos praba juvelyriniuose gaminiuose yra 950.

Kodėl rinktis platiną

Jei vis dar nežinote kaip vertinti platiną, įsivaizduokite kryžių, kai viena dalis yra sidabro, o kita aukso, tai platina panaši į sidabrą savo ledo baltumo atspalviu, o vertė labiau atitinka auksą. Norėdami pasigaminti papuošalą iš tam tikro metalo, turėtumėte suprasti, kad metalas turi būti ir tvirtas ir gražiai atrodyti, abu šiuos kriterijus ir atitinka platina.

Platina yra rečiausias ir sunkiausias iš visų tauriųjų metalų, jos vienas karatas sveria 60% daugiau, nei vienas karatas aukso ir jos pasaulyje yra randama beveik 30% mažiau nei aukso. Juvelyriniai gaminiai iš platinos puikiai atrodo ir mažai susidėvi, todėl juos drąsiai galite nešioti kiekvieną dieną.

Taigi, pirkdami vestuvinius žiedus ar sužadėtuvių žiedą nebūtinai turite rinktis auksą, pasvarstykite ir apie platinos kaip metalo privalumus.