Deimantų priežiūra

PAPUOŠALŲ SU  DEIMANTAIS  PRIEŽIŪROS REKOMENDACIJOS

  1. Nors deimantas yra labai kietas brangakmenis, jį subraižyti gali kitas deimantas, jei jie susiliečia. Kai deimantas susiliečia su metalu ar kitu brangakmeniu, jis gali palikti įbrėžimus metale ar kitame brangakmenyje.
  2. Dėl  riebalų, muilo apnašo ar kremo deimantas gali prarastį dalį blizgesio ir mažiau spindėti, tad patartina vengti akmens sąlyčio su šiomis medžiagomis.
  3. Atliekant namų ruošos darbus, sportuojant, maudantis, einant į soliariumą, rekomenduojama papuošalus nusiimti. Patartina saugoti deimantus nuo temperatūros pokyčių, sąveikos su skalbimo priemonėmis, cheminėmis medžiagomis, jodu ir chloru.

PAPUOŠALŲ SU DEIMANTAIS VALYMAS

Siekiant, kad deimantai blizgėtų, švytėtų ir atrodytų kaip nauji, juos reikia reguliariai valyti.

  1. Namų sąlygomis papuošalus su deimantais galima valyti muilinu vandeniu arba spiritiniu tirpalu. Visais atvejais valant reikia naudoti minkštą šepetuką ir minkštą skepetaitę (audinį), kuris neturi pūkelių.
  • Deimantams valyti naudokite muilinį vandenį, nestiprų spiritinį tirpalą arba degtinę;
  • Palikite papuošalus su deimantais vandenyje arba spiritiniame tirpale keletui minučių;
  • Tada išimkite iš vandens arba tirpalo ir švelniai patrinkite minkštu šepetėliu, kad pašalintumėte nešvarumus;
  • Nuplaukite papuošalus šiltu tekančiu vandeniu ir padėkite ant minkšto audinio be pūkelių, kad nudžiūtų;
  • Negalima deimantus ir gaminius su jais valyti priemonėmis su abrazyvinėmis medžiagomis, cheminėmis priemonėmis ir muilu, kurio sudėtyje yra šarmas.
  1. Kartą į metus nuneškite papuošalą juvelyrui, kuris išvalys jį ultragarso vonelėje. Šios procedūros metu nešvarumai bus lengvai pašalinti iš sunkiai pasiekiamų papuošalo vietų.

Papuošalą kartą į metus galite nunešti profesionaliam atnaujinimui pas juvelyrą.