1. Ne visus briliantų sertifikatus reikėtų vertinti vienodai

Jeigu norite būti tikri dėl savo brilianto kokybės, būtinai pasįdomėkite, ar jis atkeliaus kartu su sertifikatu. Lietuvoje pakanka Lietuvos prabavimo rumų sertifikato, kuris ivertina deimanto spalvą, švarumą bei karatų svorį, tačiau nevertina briaunavimo . Tuo atveju, jei perkate ne Lietuvoje, pasidomėkite tarptautiniu sertifikatu.  Tarptautinis sertifikatas – oficialus dokumentas, kuriame apibendrinti gemologijos ekspertų nustatyti brilianto parametrai. Laboratorijos specialistai tikrina daugelį aspektų, tačiau pagrindiniai yra plačiai žinomi kaip “4C”: karatai (angl. Carat), briaunavimas (angl. Cut), spalva (angl. color) ir švarumas (angl. Clarity). Tačiau sertifikatai, kaip ir visi akmenys, skiriasi savo vertinimo standartu – vienų laboratorijų vertinimai yra nuoseklesni ir griežtesni, kitos taiko ne tokius griežtus standartus ir brangakmenius pervertiną.  Laboratorijos GIA, HRD, AGS – labiausiai vertinamos dėl savo griežtumo ir nuoseklumo. IGI laboratorijos įvertinti brangakmeniai taip pat verti dėmesio, laboratorijos vertinimai yra nuoseklūs. Brangakmenių įvertintų EGL, EGL International laboratorijų reiktu venkti.

2. Florescencija – už ir prieš

Dažnai klientai, pasiskaitę nemažai literatūros apie deimantus, pageidauja, kad briliantas neturėtų fluorescencijos.  Florescencija – tai reiškinys, kuomet, apšviestas UV spindulių, briliantas tuos spindulius sugeria ir skleidžia regimają šviesą.

Dažniausiai fluorescencija neturi jokios reikšmės, o jos nebuvimas tik dirbtinai sukelia deimanto kainą, bet neatsiliepia grožiui. Priešingai, deimantai, kurie pagal savo spalvos parametrus turėtų būti gelsvi, dėl dideles florescencijos atrodo taip, lyg būtų balti.  Tad Jūsų L spalvos briliantas su didele fluorescencija atrodys kaip H spalvos. Tiesa yra ta, kad fluorescencija turi įtakos tik labai nedideliam skaičiui briliantų.

3. Kodėl kartais mažiau yra daugiau

Prisiminkite, jog ne visuomet brilianto dydį galima įvertinti pagal jo karatų svorį. Kartais didžioji svorio dalis yra brilianto apatinėje dalyje, vadinamoje paviljonu. Tokiu atveju karatų svoris yra didesnis, taip pat didesnė pinigų suma, kurią už jį sumokėsite, tačiau vizualiai jis neatrodys tokio dydžio (žiurint iš viršaus), kokio turėtų būti analogiško karatų svorio gero, labai gero ar idealaus briaunavimo briliantas. Taip pat netaisyklingo briaunavimo deimantai (angl. Poor, Fair briaunavimas) nežaižaruos taip gražiai kaip kiti. Jei renkatės labai aukštų parametrų briliantą, tai į briaunavimą reiktų atkreipti įpatingą dėmesį.

4. Sintetiniai patobulinimai sumažina brilianto vertę

Kartais akmenys, siekiant pagerinti jų savybes, yra įvairiais būdais modifikuojami. Tačiau, priešingai nei tikimasi, tokie paveikimai vėliau gali neigiamai atsiliepti nustatant brilianto vertę. Visą informaciją apie akmeniui darytas modifikacijas galite rasti jo kokybės sertifikate. Sažiningas pardavėjas apie visas modifikacijas turėtų iš anksto informuoti.

5. Tai, kas nėra nurodoma tarptautiniame sertifikate

Brilianto parametrai, nurodyti sertifikate, gali neatskleisti visos informacijos apie brilianto išvaizdą. Pavyzdžiui, briliantas gali turėti nestandartinį žalsvą ar rusvą atspalvį, apie kurį sertifikate nėra pažymima. Taip pat dėl intarpų tipo (poliravimo linijos, debesėlio) briliantas gali atrodyti “pieniškas”, neskaidrus. Tad prieš perkant, galite pasiteirauti pardavėjo (jei jis turi atitinkamus ekspertus šiems parametrams įvertinti) ar Jūsų pasirinktas briliantas neturi šių charakteristikų.

Taip pat, vienodo švarumo briliantai, dėl tų pačių intarpų išsidėstymo bei tipo, kartais gali atrodyti netgi labai skirtingi. Jūsų briliantas gali turėti baltų arba tamsių intarpų, o kai kurie gali būti labiau matomi už kitus, nors briliantai turi tą patį švarumo įvertinimą. Tiesa, jei renkatės briliantą nuo VS2 švarumo, intarpų išdėstymas ir tipas greičiausiai neturės reikšmės, nes intarpai ir taip yra itin maži.

6. Nepamirškite brilianto spalvos!

Atkreipkite dėmesį, jog briliantų spalva yra graduojama nuo geriausios - D iki prasčiausios – Z. Jeigu labiausiai grožitės bespalviais deimantais, turėtumėte rinktis ne žemesnį nei J variantą.  Mūsų akis be papildomos pagalbos sunkiai mato spalvinį skirtumą iki raidės K.

 

Kad ir ką rinktumėtės - sužadėtuvių ar vestuvinį žiedą su deimantais, nepamirškite pasimėgauti rinkimosi procesu ir pasitikėkite savo nuojauta!

 

Straipsnį parengė INDIVI papuošalų ekspertė Ugnė Lapė

Krepšelis

Nėra prekiųPristatymas 0,00€
Viso 0,00€

Susisiekite su mumis

Tel.: +370 666 77977

TURIME SALONE

GAUK PER 1 D.D.

TURI KLAUSIMŲ?

  • KLAUSK EKSPERTO

Naujienos