5 Dažniausiai pasitaikančios klaidos perkant deimantus


Ar planuojate įsigyti deimantą kaip investiciją, ar tiesiog ieškote sužadėtuvių žiedo, pravartu žinoti, kokių klaidų vertėtų išvengti jį įsigyjant. INDIVI išskyrė TOP 5 klaidingus įstikinimus apie deimantus.

1. Manymas, kad visi tos pačios spalvos, švarumo ir briaunavimo deimantai yra vienodi.

Pasaulyje jau yra aiškiai nusistovėjusi deimantų vertinimo sistema pagal „4C“ parametrus, kurie taikomi tik apvaliems briliantams. Tačiau, net ir vienodai įvertinus du deimantus, jie nėra vienodi. Pasaulyje nerastumėte dviejų identiškų deimantų – kaip ir žmonės, visi deimantai yra skirtingi. Vienas iš jų gali labiau atspindėti šviesą, žaižaruoti, turėti intarpus skirtingose vietose, todėl įsigiję deimantą galite jaustis užtikrintai – jis toks vienintelis.

2. Manymas, kad spalva ir švarumas yra pagrindiniai kriterijai, kurie lemia kainą.

Iš tiesų bene svarbiausias kriterijus, kuris nulemia deimantų kainą, yra briaunavimas. Be abejo, visi keturi deimanto parametrai („4C“) yra svarbūs, todėl nereikėtų nei vieno iš jų išskirti. Prieš priimdami sprendimą dėl bendros deimanto kokybės ir vertės, gemologai atsižvelgia į daugelį kitų jo charakteristikų. Jei du briliantai yra vienodo švarumo, (pavyzdžiui, SI), svorio (pvz., 0,50 ct) ir vienodos spalvos, (pvz., G), tuomet vertė bus didesnė to brilianto, kurio briaunavimas yra geresnis.

3. Manymas, kad visi deimantai yra gero briaunavimo.

Briaunavimas yra vienas iš svarbiausių deimanto parametrų, nes nuo jo priklauso, kaip gražiai ir kiek daug deimantas atspindės į jį patenkančios šviesos. Deja, ne visi deimantai yra gero, labai gero ar idealaus briaunavimo. Kartais apdirbėjas gali išbriaunuoti deimantą ne visai tinkamai, kad išsaugotų jo karatų skaičių. Pavyzdžiui, norint išsaugoti 1,00 ct deimantą, jo briaunos gali būti ne visai lygios, nes, išbriaunavus taisyklingai, jis virstų 0,95 ct svorio deimantu, kurio kaina rinkoje greičiausiai būtų mažesnė nei 1,00 ct brilianto. Nors tai tik tam tikri atvejai, visgi prieš perkant deimantą visuomet reikia atkreipti dėmesį ne tik į jo karatų skaičių, spalvą ar švarumą, bet, taip pat ir briaunavimą.        

4. Manymas, kad visi parduotuvėse parduodami deimantai yra gerai įvertinti.

Neapsirikite ir nesidžiaukite iš anksto aptikę didelį ir iš dalies nebrangų briliantą. Visada reikalaukite iš pardavėjo Lietuvos prabavimo rūmų sertifikato, kuris yra privalomas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Kartais didesni deimantai turi ir tarptautinius sertifikatus, kuriuose yra nurodyta išsamesnė deimanto charakteristika. Prieš pirkdami deimantą, visada reikalaukite jo kokybę patvirtinančio dokumento. Tik tada žinosite, ar tikrai nusipirkote vertingą briliantą.

5. Manymas, kad pigesnis cirkonis blizga taip pat kaip deimantas.

Tiesa, kad cirkonį nuo deimanto vizualiai atskirti yra sunku ir tai galima padaryti tik naudojant specialius aparatus arba padedant profesionaliam gemologui. Tačiau netiesa, kad cirkonis atspindi daug daugiau šviesos nei deimantas. Cirkonio akmenukai yra dirbtiniai, o deimantai – susiformavę natūraliomis gamtos sąlygomis. Be to, jie yra kiečiausi pasaulyje mineralai, todėl deimantą subraižyti gali nebent kitas deimantas. Dėl savo kietumo ir patvarumo, deimantas ir yra gavęs ilgaamžiškumo apibūdinimą. Ne veltui JAV briliantai neretai yra apibūdinami šūkiu „Deimantai amžinai!“ (angl. Diamonds are forever). Tuo tarpu cirkonis laikui bėgant apsibraižo ir nustoja blizgėti – tai tiesiog paprastas stiklas, kuris nešiojamas papuošaluose su laiku praranda savo vertę. Todėl niekada neapsiriksite vietoj cirkonio pasirinkę deimantus. Tai bus Jūsų investicija į ateitį. 

 

                             


Straipsnį parengė Tautėja Stasiūnaitė INDIVI papuošalų ekspertė

  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:

Kas yra brilianto sertifikatas

Viskas apie deimantus - 4 "C"

Kodėl dviejų vienodų briliantų kaina yra skirtinga?

Apie deimantų svorį ir karatus

Mistinės deimantų savybės

10 žymiausių pasaulio deimantų

Kaip prižiūrėti papuošalus su deimantais?

Pirkėjo gidas. Kaip išsirinkti brangakmenį

Ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą?

Populiariausios deimantų formos

Deimantas - kokie galimi jo atspalviai

 

Daugiau įdomių ir naudingų straipsnių skaitykite mūsų bloge


Ar planuojate įsigyti deimantą kaip investiciją, ar ieškote sužadėtuvių žiedo, puošto deimantų, nuspręsite įsigyti deimantą kaip investiciją, ar dairysitės sužadėtuvių žiedo ar kito papuošalo, puošto deimantais, INDIVI juvelyrikos studijos deimantų ir papuošalų ekspertai visada  patars ir padės išvengti klaidų

Krepšelis

Nėra prekiųPristatymas 0,00€
Viso 0,00€

Susisiekite su mumis

Tel.: +370 666 77977

TURIME SALONE

GAUK PER 1 D.D.

TURI KLAUSIMŲ?

  • KLAUSK EKSPERTO

Naujienos