Deimantas – kokie galimi jo atspalviai ir ką svarbu žinoti?


Deimanto atspalvis – vienas iš svarbiausių kriterijų, padedančių nustatyti brangakmenio vertę. Visuomenė nuo seno įtikinėjama, kad iš visų geriausi yra bespalviai deimantai. Tačiau šis teiginys nėra visiškai tikslus, nes, kaip rodo praktika, brangiausiai aukcionuose parduodami ypač retų atspalvių rožiniai arba oranžiniai deimantai. Skaidrūs deimantai iš tiesų yra perkamiausi ir dažniausiai inkrustuojami juvelyriniuose dirbiniuose.

Deimantai gali būti praktiškai bet kokio vaivorykštės spektro atspalvio – nuo skaidraus lyg krištolas, žaižaruojančio visais atspalviais, iki juodo it rašalas. Chemiškai gryni, be priemaišų deimantai būna skaidrūs, be menkiausio atspalvio, o jei deimanto sudėtyje randama kitų elementų, medžiagų priemaišų, tikėtina, kad deimantas turės tam tikrą atspalvį.

Deimantų vertinimo kriterijai

Deimantas - vertinimo kriterijai

 

Skaidrių, bespalvių deimantų vertę nustatyti padeda speciali skalė, kuri suskaidyta raidėmis D-Z:

  • D raidė nurodo, kad toks mineralas yra bespalvis ir labai vertingas. Šie deimantai randami labai retai, jų kokybė – pati aukščiausia, analogiškai – ir kaina.
  • E–F: šiomis raidėmis žymimi iš esmės bespalviai deimantai, tačiau jų spalvą tiksliau gali nustatyti gemologas (brangakmenių specialistas). Tai retas ir vertingas deimantas.
  • G–H: tokie mineralai praktiškai yra bespalviai, o jų nežymų atspalvį pamatyti galima lyginant su vertingiausiais D klasės deimantais. Tokių brangakmenių vertė puiki.
  • I–J: šių deimantų atspalvis matomas geriau nei G–H raidėmis žymimų mineralų. Jų vertė yra gera.
  • K–Z: šiomis abėcėlės raidėmis paprastai žymimi deimantai su kokiu nors, dažniausiai švelniai gelsvu atspalviu, o jų spalvą gali matyti ir ne ekspertai. Šios klasės deimantų vertė ganėtinai maža. Kai kurios įmonės pastaraisiais neprekiauja, nes yra įsitikinusios, kad brangakmeniai su spalvų priemaišomis yra ne tokie gražūs ir vertingi bei, žinoma, mažiau paklausūs.
 
  Spalvotieji deimantai turi unikalius pavadinimus

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad spalvotieji deimantai į klases skirstomi pagal kitus kriterijus nei skaidrūs. Taigi akivaizdu, kad atspalvis atspalviui nelygu. Pavyzdžiui, gelsvas deimantas (kuris priskiriamas skaidriesiems deimantams) brangakmenių rinkoje nelabai pageidautinas, o jo kaina – gerokai mažesnė negu kitų deimantų. Tuo tarpu ryškūs, sodriai geltoni deimantai, dar vadinami „Canary“ deimantais, yra labai vertingi ir brangūs, kaip ir retai gamtoje randami raudonieji, mėlynieji ir purpurinio atspalvio mineralai, dar vadinami „Fancy“ deimantais. Matiniai, tamsūs grynuoliai, gavę „Bort“ vardą, taip pat yra brangūs ir reti.

Tad jokiu būdu nevertėtų maišyti deimantų, kurie yra skaidrūs, bespalviai ir su kitų medžiagų priemaišomis, su natūraliai spalvotais deimantais, kurie savo verte dažnai prilygsta patiems rečiausiems ir vertingiausiems D raide žymimiems skaidriesiems deimantams. Arba kitaip – labai vertingi visiškai skaidrūs arba sodrių, ryškių spalvų deimantai, į pastaruosius galima drąsiai investuoti.

Deimantai pagal spalvos kriterijų vertinami tik tada, kai jie nėra inkrustuoti į juvelyrinius dirbinius, juos apvertus, esant labai ypatingam apšvietimui ir fonui ir t. t.

Jei pageidaujate įsigyti sužadėtuvių žiedą, vestuvinį žiedą, pakabuką ar kita juvelyrikos gaminį su spalvotuoju deimantu, kreikitės į mus telefonu + 370 666 77977 arba elektroniniu paštu info@indivi.lt.

  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:

Kas yra brilianto sertifikatas

Viskas apie deimantus - 4 "C"

5 klaidos perkant deimantus

Kodėl dviejų vienodų briliantų kaina yra skirtinga?

Apie deimantų svorį ir karatus

Mistinės deimantų savybės

10 žymiausių pasaulio deimantų

Kaip prižiūrėti papuošalus su deimantais?

Pirkėjo gidas. Kaip išsirinkti brangakmenį

Ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą?

Populiariausios deimantų formos

 

Daugiau įdomių ir naudingų straipsnių skaitykite mūsų bloge

Krepšelis

Nėra prekiųPristatymas 0,00€
Viso 0,00€

Susisiekite su mumis

Tel.: +370 666 77977

TURIME SALONE

GAUK PER 1 D.D.

TURI KLAUSIMŲ?

  • KLAUSK EKSPERTO

Naujienos