Baltojo aukso juvelyriniai dirbiniai - Kodėl baltasis auksas?

Baltojo aukso juvelyriniai dirbiniai

Yra net keli aukso atspalviai: geltonas, raudonas ir baltas. Šį taurųjį metalą dengiant rodžiu galima išgauti net ir švelniai juodą papuošalų atspalvį. Tačiau visi Indivi.lt elektroninėje parduotuvėje parduodami juvelyriniai dirbiniai pagaminti iš tauraus baltojo aukso. Pabandysime paaiškinti, kodėl sužadėtuvių žiedams ir vestuviniams žiedams dažniausiai renkasi būtent šį subtilų ir žavingą metalą.

Pirma, baltasis auksas mūsų amžiuje yra itin madingas, jis puikiai tinka bet kokio amžiaus moterims ir vyrams: tiek jauniems,  mėgstantiems modernumą, tiek ir vyresniems, puoselėjantiems klasikinį stilių. Baltąjį auksą puikiai galima suderinti su sidabro gaminiais ar kitais dirbiniais, pagamintais iš kelių spalvų aukso (pavyzdžiui, baltojo ir raudonojo).

Antra, dėl sudėtyje esančių tvirtesnių metalų (sidabro, paladžio, platinos, nikelio ir kt.) baltasis auksas yra gerokai kietesnis už kitų atspalvių lydinius. Iš esmėsauksas yra ganėtinai minkštas metalas, todėl lengvai deformuojasi, susibraižo – kuo aukštesnės prabos gaminį įsigyjate, tuo labiau reikėtų jį tausoti. Taigi tvirtesni ir menkiau besibraižantys baltojo aukso juvelyriniai dirbiniai turi didesnę išliekamąją vertę. Kuri gi mergina nesvajotų apie prabangų, iš kartos į kartą perduodamą sužadėtuvių žiedelį?

Trečia, baltasis auksas šiek tiek panašus į platiną – lengvai apdirbamą, poliruojamą, ypač spindintį, alergijų nesukeliantį taurųjį metalą, savo verte esantį vienu laipteliu aukščiau už auksą. Platinos vieno gramo kaina – kiek didesnė nei gryno aukso (999 prabos) gramo.

Apie aukso prabas

Ar žinojote, kad auksas gali būti klasifikuojamas skaičiais nuo 375 iki 999? Ką tai reiškia? Skaičiai tiksliai parodo, kiek lydinio kilograme yra aukso, o kiek – kito metalo. 375 praba pažymėtų gaminių kilograme yra tik 375 gramai aukso, todėl juvelyriniai dirbiniai iš šios prabos lydinio gaminami retai (pastarasis juvelyrikoje nelaikomas itin vertingu). Visame pasaulyje daugiausia papuošalų pagaminta iš 585 prabos aukso: jo kaina ir kokybė yra lygiavertės, be to, jis gana atsparus trinčiai ir nusidėvėjimui. Daugelis el. parduotuvėje Indivi.lt parduodamų papuošalų yra pažymėti 585 praba arba kitaip – jie yra 14-os karatų. 

  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI:

Kaip nustatyti žiedo dydį

Ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą

Kiek išleisti sužadėtuvių žiedui

Idėjos kaip pasipiršti

Pirkėjo gidas. Kaip išsirinkti brangakmenį

Ką reikia žinoti perkant sužadėtuvių žiedą

Papuošalai, kurie neišeis iš mados

Safyras - karališkasis akmuo

Akmenys pagal gimimo mėnesį

Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

 

Daugiau įdomių ir naudingų straipsnių skaitykite mūsų bloge

Krepšelis

Nėra prekiųPristatymas 0,00€
Viso 0,00€

Susisiekite su mumis

Tel.: +370 666 77977

TURIME SALONE

GAUK PER 1 D.D.

TURI KLAUSIMŲ?

  • KLAUSK EKSPERTO

Naujienos