DEIMANTAI - VISKAS Apie deimantus

Kaip deimantai virsta briliantais

Deimantas yra kiečiausias natūralus mineralas, jo cheminė sudėtis yra kristalinė anglies modifikacija, kuri, veikiama aukšto slėgio anglies virsta nuostabiuoju deimantu. Deimantai yra ne tik pats kiečiausiausi, brangiausi ir rečiausi žemėje randami brangakmeniai, bet jų energetika yra milžiniška, tyra ir švari. Kraupios istorijos ir kraujo klanai, žudynės, godumas, beprotybė žymi daugelio žymių pasaulio deimantų kelią. Senoliai sakydavo, kad deimantą gali įsigyti tik tyros sielos, dvasingas ir išmintingas žmogus.

Deimanto grožis pasirodo tik tada, kai akmuo nušlifuojamas. Taigi, briliantas - tai apdirbtas deimantas, turintis ne mažiau 57 briaunų.

Brangiausi yra bespalviai arba vos pastebimo žydrumo akmenys, vadinami baltaisiais deimantais. Deimantų būna ir geltono, rudo, žalsvo, oranžinio, raudono, mėlyno arba blyškiai rožinio atspalvio. Ypatingai retai pasitaikantys yra juodos spalvos deimantai.

Brilianto formos

Deimantą nušlifavus yra išgaunamas briliantas. Briliantai gali būti skirtingų formų, tačiau populiariausi ir dažniausiai pasitaikantys yra šių formų briliantai:

  • Apvalios formos (angl. Round);
  • Kvadrato formos (angl. Princess);
  • Ovalo formos (angl. Oval);
  • Stačiakampio formos (angl. Emerald);
  • Kvadrato ar stačiakampio formos su nukirstais kampais (angl. Radiant);
  • Ovalo su nusmailėjančiais galais formos (angl. Marquise);
  • Aštuonkampio formos (angl. Asscher).

Brilianto vertinimo kriterijai

Yra keturi brilianto vertinimo kriterijai, kurie nulemia brilianto vertę. Šis standartas yra naudojamas viso pasaulio briliantų pramonėje. „4C“ klasifikacija yra tokia:

1. Briaunavimas (angl. Cut)
2. Švarumas (angl. Clarity)
3. Spalva(angl. Color)
4. Karatai (angl. Carat)

1. BRIAUNAVIMAS

Brilianto briaunavimas (išpjovimas, šlifavimas) yra viena svarbiausių charakteristikų apibūdinančių briliantų grožį. Pasaulio briliantų gamintojai rekomenduoja pasirinkti maksimaliai aukštą briaunavimo laipsnį. Priežastis yra paprasta: jokia kita iš „4C“ savybių neturi didesnės įtakos brilianto užburiančiai išvaizdai. Briliantų šlifavimu siekiama maksimaliai išgauti jų natūralų švytėjimą.  Netinkamai briaunuotas briliantas praranda dalį sklindančios šviesos, todėl jis gali nespindėti. Brilianto šviesos pralaidumas vizualiai atrodo taip:

            

1.1. Idealus briaunavimas (angl. Ideal cut). Toks briliantų briaunavimas sudaro apie 3% visų parduodamų briliantų. Taip briaunuoti briliantai idealiai atspindi visą šviesą, kuri patenka į briliantą.

1.2. Labai geras briaunavimas (angl. Very good cut). Tokie briliantai sudaro apie 15 % visų parduodamų briliantų. Labai gero briaunavimo briliantai atspindi beveik tiek pat šviesos kaip idealaus pjūvio ir yra pigesni už idealaus pjūvio briliantus.

1.3. Geras briaunavimas (angl. Good cut). Toks briliantų briaunavimas sudaro apie 25 % visų parduodamų briliantų. Gero briaunavimo briliantai atspindi mažiau šviesos nei į juos patenka ir  yra daug pigesni už labai gero briaunavimo briliantus.

1.4. Vidutinis briaunavimas (angl. Fair cut). Toks briliantų briaunavimas sudaro apie 35% visų parduodamų briliantų. Vidutinio briaunavimo briliantas laikomas kokybišku briliantu, tačiau atspindi kur kas mažiau šviesos.

1.5. Blogas briaunavimas (angl. Poor cut). Likusią dalį sudaro briliantai, kurių briaunavimas yra blogas. Blogo briaunavimo briliantai blogai atspindi šviesą ir nešvyti. Geros reputacijos gamintojai saugodami savo vardą vengia prekiauti tokiais briliantais.

2. ŠVARUMAS

Brilianto švarumas (skaidrumas) yra dar vienas brilianto vertinimo kriterijus. Dauguma gamtoje randamų briliantų turi intarpų, natūralių įskilimų. Paprastai šie smulkūs intarpai yra nematomi plika akimi. Specialiais metodais briliantas yra vertinamas ir jam suteikiama švarumo kokybę atitinkanti kategorija. Akmuo vadinamas visiškai skaidriu, jeigu jis neturi jokių intarpų ar tamsių vietų, nesimato jokių trūkumų, išorinių pažeidimų ar įbrėžimų. Žemiau pateikta lentelė grafiškai parodo brilianto švarumą.

FL, IF Nepriekaištingas (angl. Flawless, Internally Flawless). Nėra vidaus ar išorės trūkumų.  Labai reti.
VVS1, VVS2 Labai, labai maži pažeidimai ar intarpai (angl. Very, Very Slightly Included). Labai sunkiai matomi intarpai 10 kartų padidinus. Puikios kokybės briliantai.
VS1, VS2 Labai maži intarpai (angl. Very Slightly Included). Defektai nėra matomi plika akimi, tačiau matomi padidinus vaizdą 10 kartų. Pigesni nei VVS1 arba VVS2 kategorijų.
Si1, SI2 Nežymūs intarpai (angl. Slightly Included). Retais atvejais intarpai gali būti matomi plika akimi, bei matomi po padidinamuoju stiklu. Gera briliantų vertė.
I1,I2, I3 Matomi intarpai (angl. Included). Briliantai turi intarpus kurie gali būti matoma plika akimi.  

3. SPALVA

Brilianto spalva gali kisti nuo visiškai baltos iki geltonos arba rudos. Randami rausvi, melsvi akmenys. Briliantai spalva klasifikuojami naudojant abėcėlės raides nuo D (bespalvių briliantų) iki Z (matomos spalvos). Spalvos matymas pasireiškia blankiai geltonu atspalviu ir tai mažina brilianto vertę. Vertingiausi briliantai neturi jokio atspalvio.

Lentelėje žemiau yra pateikta briliantų spalvos vertinimo skalė.

 

ZN Matoma spalva. Maža vertė.
MK Matoma spalva.  Nedidelė vertė
JI Beveik bespalvis. Šiek tiek matoma spalva. Gera vertė.
HG Beveik bespalvis. Spalvą sunku pamatyti. Puiki vertė.
FE Bespalvis. Spalva nematoma, gali būti nustatoma tik ekspertų. Retas briliantas.
D Visiškai bespalvis. Aukščiausia spalvos klasė. Labai reti.

4. KARATAI

Brilianto karatai yra terminas nustatyti brilianto svoriui. Vienas karatas yra lygus 200 miligramų. Nors briliantų dydis ir yra susijęs su brilianto svoriu, tačiau svarbu nepainioti šių sąvokų. Pažymėtina, kad įtaką brilianto dydžiui turi ir toks faktorius kaip brilianto forma, kuri gali nulemti didesnį ar mažesnį brilianto dydžio įvertinimą.

Brilianto svoris yra vienas iš pagrindinių veiksnių nustatant brilianto kainą. Kuo sunkesnis briliantas tuo brangesniu jis laikomas. Kaina už brilianto karatą yra vienas geriausių būdų palyginti panašių briliantų vertę. Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad vieno brilianto kaina ir vertė yra visada didesnė nei kelių atskirų briliantų sudėjus atskirai.

Kiek išleisti sužadėtuvių žiedui?

Vyrai dažnai klausia savęs: Kiek turėčiau išleisti sužadėtuvių žiedui? Pasipiršimas yra jausmingas įvykis, kuris įsimins visam gyvenimui.  Sužadėtuvių žiedas yra simbolis, kuris tradiciškai atspindi ir parodo jį dovanojančio vyro meilę ir ketinimų rimtumą. Būsima nuotaka, priimdama sužadėtuvių žiedą kaip dovaną, sutinka tekėti už vyro dovanojančio šį žiedą. Todėl vyrai dažnai atidžiai renkasi šią prabangią dovaną, kuri neretai gerokai pratuština piniginę, siekdami, kad moteris ištartų „taip“.

Kiek turėtumėte išleisti sužadėtuvių žiedui yra kiekvieno asmeninis apsisprendimo reikalas. Nustatytų griežtų taisyklių čia nėra. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijoje yra paplitusi tradicija kad vyras sužadėtuvių žiedui išleidžia sumą, lygią jo dviejų mėnesių atlyginimui. Mes manome, kad nepriklausomai nuo sumos, kurią skiriate šiam pirkiniui, svarbiausia turėtų būti Jūsų jausmai ir santykiai.

Svarbu nepamiršti, kad kokybiškas briliantas yra puiki investicija ir laikui einant jo vertė tik didėja.

KAS YRA BRILIANTO SERTIFIKATAS? 

Visi indivi.lt parduodami sužadėtuvių žiedai su briliantais yra pagal Lietuvos Respublikos įstatymus sertifikuoti Lietuvos Prabavimo Rūmų ir turi Lietuvos Prabavimo Rūmų išduotą brilianto vertinimo sertifikatą.

Brilianto sertifikatas yra brilianto įvertinimo ir kokybės dokumentas, kuriame yra nurodomi brilianto parametrai ir charakteristikos, tokie kaip brilianto svoris, spalva, švarumas, karatai. Vadovaujantis minėtais parametrais yra nustatoma brilianto vertė. Brilianto vertinimas yra atliekamas geologijos ekspertų.

Pasaulyje yra žinomi ir gerai vertinami pasaulyje kokybės sertifikatai išduoti Amerikos Geologijos Instituto (angl. GIA) ir Amerikos Geologų Draugijos Laboratorijos (angl. AGSL). Šios laboratorijos yra gerbiamos už jų nuoseklumą, griežtumą ir nešališkumą klasifikuojant ir vertinant briliantus.

Visi indivi.lt parduodami gaminiai su briliantais yra sertifikuoti Lietuvos Prabavimo Rūmų laboratorijos, o tam tikri gaminiai papildomai turi ir tarptautinių laboratorijų ekspertų išduotus briliantų kokybės sertifikatus. 

Pirkdami sertifikuotą briliantą indivi.lt esate garantuoti, kad investuojate į prekę, kuri nenuvertėja. Briliantai su sertifikatais visada yra labiau vertingi nei nesertifikuoti akmenys. Sertifikatas išduotas žinomos laboratorijos bus pripažintas visų geologų.

 

PASIPIRŠK SAVO IŠRINKTAJAI TAIP, KAD JI TO NEPAMIRŠTŲ 

I.  Visų pirma -  sužadėtuvių žiedas

Žiedas atspindi du dalykus – vyro skonį, bei finansinę padėtį. Priimta, kad žiedas būtų su briliantu. Nepriekaištingas sužadėtuvių žiedas patiks kiekvienai moteriai, jis yra ypatinga ir išskirtinė dovana. Be to, briliantai stiprina porų harmoniją, suteikia pasitikėjimo.

II. Kaip įteikti sužadėtuvių žiedą?

Ne mažiau svarbus yra pats žiedo įteikimo ir pasipiršimo momentas. Pasistenkite, kad jį jo  nepamirštų visą gyvenimą. Keletas patarimų žiedo įteikimui:

1. Klasikinis būdas – užsakykite staliuką prabangiame restorane. Šampanas, romantiška gyva muzika, bei gėlės suteiks šiam momentui ypatingo žavesio.

2. Šventinis būdas - padovanok sužadėtuvių žiedą jos gimtadienio, Naujų Metų, Šv. Valentino dienos ar kitokia proga, draugų ir draugių akivaizdoje. Geresnės dovanos negalima ir įsivaizduoti.

3. Egzotinis būdas - nupirkite kelionę į vieną iš romantiškų miestų,  Paryžių, Romą arba egzotinį Bankoką – įsimins tiek kelionė, tiek pasipiršimo momentas. Žiedą tokiu atveju galima įteikti jaukiose kavinukėje, vandenyno pakrantėje, prie ugnikalnio krašto, vidury džiunglių ar ryžių lauko. Neužmirštamas įspūdis.

Sužadėtuvės – tai tas momentas, kai vyras priklaupia prieš moterį. Egzistuoja nuomonė, kad pirštis derėtų priklaupus ant kairiojo kelio. Sužadėtuvės yra pirmiausia ceremonija ir kuo   senamadiškesnį  jos variantą pasirinksite, tuo daugiau emocijų sulaksite.


 KAIP PRIŽIŪRĖTI PAPUOŠALUS SU BRILIANTAIS (deimantais)?

 1. Laikas nuo laiko papuošalus reikia valyti. Namų sąlygomis papuošalus su briliantais paprasčiausiai galima praplauti: a) muilinu vandeniu, b) amoniako tirpalu, praskiestu vandeniu santykiu 1:6, arba c) spiritiniu tirpalu. Visais atvejais valant reikia naudoti labai minkštą šepetuką arba nuvalyti  minkšta skepetaite.

2. Retkarčiais rekomenduojama papuošalus su briliantais, kaip ir bet kokius kitus brangius papuošalus, patikėti išvalyti profesionaliam juvelyrui, kuris turi galimybę jūsų briliantus palepinti ultragarso vonioje, šios procedūros metu pašalinami nešvarumai iš sunkiai prieinamų papuošalo vietų.

3. Taip pat papuošalus reiktų nusiimti ir palikti saugioje vietoje atliekant namų ruošos darbus, sportuojant, maudantis, einant  į soliariumą, pliažą. Reikia stengtis apsaugoti briliantus nuo temperatūrų svyravimo poveikio, sąveikos su skalbimo ir cheminėmis medžiagomis, saugoti nuo mechaninio poveikio. Geriausia tokiais atvejais saugoti kiekvieną papuošalą atskiroje dėžutėje, tai apsaugos nuo dulkių ir susibraižymo. Taip pat rekomenduojama saugoti papuošalus nuo sąveikos su jodu, chloru.

 

ANT KURIO PIRŠTO NEŠIOTI SUŽADĖTUVIŲ ŽIEDA? 

Sužadėtuvių žiedas, įteiktas dar prieš vestuves, sužadėtuvių metu, tradiciškai nešiojamas ant kairės rankos bevardžio piršto, kuris nuo senų laikų simbolizuoja meilę ir jausmus.  Yra žinoma, kad gavęs pasižadėjimą už jo tekėti, ir  sužadėtuvių žiedą užmovęs būtent ant kairės rankos bevardžio pirštelio, vyras yra užtikrintas, kad nuo žiedo  į merginos širdį siunčiami meilės signalai neleidžia jai „pasižvalgyti į kitus.“

Populiariausi sužadėtuvių žiedai yra su briliantais, šis akmuo simbolizuoja meilės stiprybę ir amžinybę, neša laimę, suteikia apsaugą.

Krepšelis

Nėra prekiųPristatymas 0,00€
Viso 0,00€

Susisiekite su mumis

Tel.: +370 666 77977

TURIME SALONE

GAUK PER 1 D.D.

TURI KLAUSIMŲ?

  • KLAUSK EKSPERTO

Naujienos